Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Statybinių atliekų tvarkymas Vilniaus regione

 

Statybinių atliekų tvarkymas Vilniaus regione

Statybos ir griovimo atliekas iš Vilniaus miesto ir Vilniaus apskrities gyventojų priima Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės http://www.vaatc.lt/aiksteles/.

 

Statybos ir griovimo darbus atliekančios bendrovės nuo š. m. rugsėjo 15 d., kaip nustato patikslintos Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės, privalo statybvietėje ne tik rūšiuoti, bet ir atskirai laikyti komunalines, inertines, perdirbimui ir pakartotiniam naudojimui tinkamas, pavojingas ir netinkamas perdirbti atliekas. Tinkamiausias būdas jas tvarkyti – rūšiuoti į atskirus konteinerius ir perduoti tvarkančioms įmonėms, kurių sąrašą galima rasti atliekas tvarkančių įmonių registre http://193.219.55.14/atir/ATIR.py/m_search.

Vilniaus regione netinkamas perdirbti statybines atliekas (izoliacinės medžiagos, akmens ar stiklo vata ir pan.) turi teisę priimti Kazokiškių sąvartynas (http://www.vaatc.lt/savartynai/atlieku-salinimas-vilniaus-apskrities-regioniniame-komunaliniu-atlieku-savartyne/informacija-atlieku-turetojams-ir-vezejams/.

Kaip statybvietėse laikomasi Statybinių atliekų taisyklių, kontroliuoja regionų aplinkos apsaugos departamentai. Tiems statybininkams, kurie nesilaiko teisės aktų reikalavimų ar juos netinkamai vykdo, gresia administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų bauda. Baudos dydis priklauso nuo sukauptų ir netinkamai tvarkomų atliekų kiekio.

 

.