Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Gamintojams ir importuotojams > Gaminių apskaitos ir atliekų tvarkymo organizavimo veiklos ataskaitų teikimas

 

Gaminių apskaitos ir atliekų tvarkymo organizavimo veiklos ataskaitų teikimas

Gaminių apskaita nuo 2018-01-02

 

 

Nuo 2018-01-01 gaminių apskaitą reglamentuoja Gaminių apskaitos ir atliekų tvarkymo organizavimo veiklos ataskaitų teikimo taisyklės (suvestinių redakcijų sąrašas).

 

Nuo 2018-01-02 importuotų ir (ar) pagamintų gaminių (alyvos, transporto priemonių, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, apmokestinamųjų gaminių) apskaita privalo būti vykdoma naudojantis informacine sistema GPAIS (www.gpais.eu).

 

Atliekų tvarkymo organizavimo veiklos duomenis į GPAIS turi teikti tik tie gamintojai ir importuotojai, kurie vykdo gaminių prekybą Lietuvos vidaus rinkai ir šiai veiklai per kalendorinius metus bent vieną dieną yra pasirinkę individualią atsakomybę.

 

Kaip prisijungti prie GPAIS ir sukurti ūkio subjektą kaip GPAIS subjektą skaitykyte GPAIS svetainės rubrikoje "Esu naujas vartotojas".

 

GPAIS tinklalapio rubrikoje "Pagalbos puslapis" patalpinti vartotojų vadovai (PDF formatu), skirti gamintojams ir importuotojams.